SKZ - Oddział Krakowski
WYDARZENIA
STATUT
ZARZĄD
RZECZOZNAWCY ODDZIAŁU KRAKOWSKIEGO
CO SŁYCHAĆ U KONSERWATORA
GALERIA
PUBLIKACJE
KOŁO SENIORA
KOŁO MŁODYCH
SYLWETKI CZŁONKÓW
Stowarzyszenie Konserwtorów Zabytków
CEGIEŁKA
PAŃSTWA REKLAMA NA SKZ.PL
STUDIUM PODYPLOMOWE
STUDIUM PODYPLOMOWE
STUDIUM PODYPLOMOWE

Kontakt do Oddziału Krakowskiego SKZ

Zebranie Oddziału

Szanowni Państwo,
Pragniemy zaprosić na kolejne nasze spotkanie, które odbędzie się (jak zazwyczaj) w ostatni czwartek miesiąca. Będziemy dyskutować nad proponowanymi koncepcjami odbudowy Notre Dame. Wobec tak wielu propozycji, co rusz publikowanych w mediach, powstaje pytanie o zasadność rekonstrukcji, o możliwość wykorzystania sytuacji do dodania współczesnego nawarstwienia, o nowe podejście lub wzmocnienie sprawdzonej już tradycyjnej filozofii konserwatorskiej.
Profesor Ireneusz Płuska, Zastępca Przewodniczącego Głównej Komisji Konserwatorskiej przy Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego przedstawi nam na wstępie najnowsze materiały i dokumenty związane z tym problemem.

Spotkanie odbędzie się 30 czerwca 2019, o godz. 17,00 w sali 100 budynku IHAiKZ WA PK, przy ul. Kanoniczej 1.

Nekrolog

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 29 kwietnia odszedł od nas nasz kolega, wybitny konserwator zabytków, architekt, nauczyciel akademicki, prof.dr hab. Inż.arch. Maciej Bonawentura Pawlicki. Msza święta żałobna przy zmarłym odprawiona zostanie w środę, 8 maja 2019 roku, o godzinie 13:00, w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce spoczynku.

Życzenia Świąteczne

Wszystkim naszym członkom i sympatykom życzymy spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

Jolanta Sroczyńska wraz z Zarządem Oddziału

Nekrolog

Z głębokim żalem informujemy, że 16 marca 2019 roku zmarł w wieku 85 lat OLGIERD WÓJCIK, wybitny architekt, pełniący funkcję Miejskiego Architekta w Tarnowie, następnie Dyrektora Pracowni Urbanistycznej w Krakowie, a w końcu przez wiele lat Dyrektora Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie. W swojej działalności konserwatorskiej odnowił i ocalił wiele cennych obiektów historycznych między innymi kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, Zamek w Nowym Wiśniczu oraz liczne założenia dworsko – parkowe na terenie regionu tarnowskiego.
Msza żałobna odbędzie się 22 marca w Kościele Matki Boskiej Szkaplerznej w Tarnowie o godzinie 14.00. Następnie pożegnany zostanie i spocznie na Starym Cmentarzu w Tarnowie.

European Culture Commonwealth EuCuComm 2019

Konferencja EuCuComm 2019 ma na celu umożliwienie zrozumienia wzajemnych relacji pomiędzy wydarzeniami historyczno-społecznymi oraz będącą ich odbiciem sztuką, w tym architekturą, poprzez przedstawienie różnych punktów widzenia na procesy kształtujące współczesne wyobrażenie o szeroko pojętym dziedzictwie kulturowym Europy.

Zebranie Oddziału

Witam Państwa,
Jest mi ogromnie miło zaprosić Państwa na kolejne spotkanie SKZ, które odbędzie się tym razem w budynku siedziby przy ul. Kanoniczej1, 28 marca (czwartek) o godz. 16,00 w sali nr 100. Tym razem poruszymy niezmiernie ważny (żywo dyskutowany ostatnio w środowisku) problem rekonstrukcji zabytków, wywołany decyzjami konserwatorskimi przy restauracji zabytkowego kościoła św. Jana Chrzciciele w Prandocinie. Dyskusję poprzedzi wprowadzenie prof dr hab. inż. arch. T. Węcławowicza, naszego eksperta, który nadzorował prace konserwatorskie w obiekcie.

Jolanta Sroczyńska

Zebranie Oddziału

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy, na kolejne w tym roku terenowe spotkanie prezentujące bieżące prace konserwatorskie prowadzone w krakowskich zabytkach :
W najbliższy czwartek 28 lutego 2019 r. (zazwyczaj nasze spotkania są w ostatni czwartek miesiąca) spotykamy się o 16, w kościele Bożego Ciała w Krakowie.
Od kilku lat trwają tam prace konserwatorskie o których będzie opowiadał dr Krystyn Kozieł- konserwator prowadzący te prace.

pozdrawiam serdecznie,
w imieniu Zarządu,
Jolanta Sroczyńska

Zebranie Oddziału

Serdecznie przypominam o wyjątkowym spotkaniu SKZ, jakie odbędzie się w tym tygodniu, we czwartek- 17 stycznia o godz.16.00. Tym razem będziemy mieli wyjątkową okazję zobaczyć i odkryć tajniki prac konserwatorskich prowadzonych w klasztorze ojców Dominikanów w Krakowie. Spotkanie poprowadzi pani dr Bożena Opiłło i Elżbieta Nosek- konserwatorki epitafium Kallimacha :) Spotkanie zaczynamy w krużgankach dominikańskich.

Jolanta Sroczyńska

Życzenia Świąteczne

Wszystkim Członkom i Sympatykom Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w 2019 roku

życzy Prezes Jolanta Sroczyńska wraz z Zarządem

Zebranie Oddziału

Witam wszystkich Państwa,
Zgodnie z prośbą naszych kolegów, nasze ostatnie w tym roku spotkanie, przesuwamy o godzinę wcześniej, aby zdąrzyć na zapowiedziany wcześniej wykład prof. Kosińskiego do SARP :}
Dlatego Wszystkich Państwa, zapraszam serdecznie na nasze spotkanie, które odbędzie się 13 grudnia 2018 (czwartek) o godzinie 16,00, w budynku naszej siedziby, przy ul. Kanoniczej 1, sala 100.
Spotkanie uświetni wystąpienie kolegi Jerzego Wowczaka, naszego znakomitego praktyka- architekta, który podzieli się z nami uwagami na temat problemów w projektowaniu obiektów muzealnych.
Pięknie prosimy o przybycie :}

Jolanta Sroczyńska

POCZĄTEK STRONY | DODAJ STRONĘ DO ULUBIONYCH © SKZ - Oddział Krakowski 2011