SKZ - Oddział Krakowski
WYDARZENIA
STATUT
ZARZĄD
RZECZOZNAWCY ODDZIAŁU KRAKOWSKIEGO
CO SŁYCHAĆ U KONSERWATORA
GALERIA
PUBLIKACJE
KOŁO SENIORA
KOŁO MŁODYCH
SYLWETKI CZŁONKÓW
Stowarzyszenie Konserwtorów Zabytków
CEGIEŁKA
PAŃSTWA REKLAMA NA SKZ.PL
STUDIUM PODYPLOMOWE
STUDIUM PODYPLOMOWE
STUDIUM PODYPLOMOWE

Kontakt do Oddziału Krakowskiego SKZ

Nekrolog

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 29 kwietnia odszedł od nas nasz kolega, wybitny konserwator zabytków, architekt, nauczyciel akademicki, prof.dr hab. Inż.arch. Maciej Bonawentura Pawlicki. Msza święta żałobna przy zmarłym odprawiona zostanie w środę, 8 maja 2019 roku, o godzinie 13:00, w kaplicy na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce spoczynku.

Życzenia Świąteczne

Wszystkim naszym członkom i sympatykom życzymy spokojnych i radosnych Świąt Wielkanocnych!

Jolanta Sroczyńska wraz z Zarządem Oddziału

Nekrolog

Z głębokim żalem informujemy, że 16 marca 2019 roku zmarł w wieku 85 lat OLGIERD WÓJCIK, wybitny architekt, pełniący funkcję Miejskiego Architekta w Tarnowie, następnie Dyrektora Pracowni Urbanistycznej w Krakowie, a w końcu przez wiele lat Dyrektora Urzędu Ochrony Zabytków w Krakowie. W swojej działalności konserwatorskiej odnowił i ocalił wiele cennych obiektów historycznych między innymi kościół św. Leonarda w Lipnicy Murowanej, Zamek w Nowym Wiśniczu oraz liczne założenia dworsko – parkowe na terenie regionu tarnowskiego.
Msza żałobna odbędzie się 22 marca w Kościele Matki Boskiej Szkaplerznej w Tarnowie o godzinie 14.00. Następnie pożegnany zostanie i spocznie na Starym Cmentarzu w Tarnowie.

European Culture Commonwealth EuCuComm 2019

Konferencja EuCuComm 2019 ma na celu umożliwienie zrozumienia wzajemnych relacji pomiędzy wydarzeniami historyczno-społecznymi oraz będącą ich odbiciem sztuką, w tym architekturą, poprzez przedstawienie różnych punktów widzenia na procesy kształtujące współczesne wyobrażenie o szeroko pojętym dziedzictwie kulturowym Europy.

Zebranie Oddziału

Witam Państwa,
Jest mi ogromnie miło zaprosić Państwa na kolejne spotkanie SKZ, które odbędzie się tym razem w budynku siedziby przy ul. Kanoniczej1, 28 marca (czwartek) o godz. 16,00 w sali nr 100. Tym razem poruszymy niezmiernie ważny (żywo dyskutowany ostatnio w środowisku) problem rekonstrukcji zabytków, wywołany decyzjami konserwatorskimi przy restauracji zabytkowego kościoła św. Jana Chrzciciele w Prandocinie. Dyskusję poprzedzi wprowadzenie prof dr hab. inż. arch. T. Węcławowicza, naszego eksperta, który nadzorował prace konserwatorskie w obiekcie.

Jolanta Sroczyńska

Zebranie Oddziału

Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy, na kolejne w tym roku terenowe spotkanie prezentujące bieżące prace konserwatorskie prowadzone w krakowskich zabytkach :
W najbliższy czwartek 28 lutego 2019 r. (zazwyczaj nasze spotkania są w ostatni czwartek miesiąca) spotykamy się o 16, w kościele Bożego Ciała w Krakowie.
Od kilku lat trwają tam prace konserwatorskie o których będzie opowiadał dr Krystyn Kozieł- konserwator prowadzący te prace.

pozdrawiam serdecznie,
w imieniu Zarządu,
Jolanta Sroczyńska

Zebranie Oddziału

Serdecznie przypominam o wyjątkowym spotkaniu SKZ, jakie odbędzie się w tym tygodniu, we czwartek- 17 stycznia o godz.16.00. Tym razem będziemy mieli wyjątkową okazję zobaczyć i odkryć tajniki prac konserwatorskich prowadzonych w klasztorze ojców Dominikanów w Krakowie. Spotkanie poprowadzi pani dr Bożena Opiłło i Elżbieta Nosek- konserwatorki epitafium Kallimacha :) Spotkanie zaczynamy w krużgankach dominikańskich.

Jolanta Sroczyńska

Życzenia Świąteczne

Wszystkim Członkom i Sympatykom Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w 2019 roku

życzy Prezes Jolanta Sroczyńska wraz z Zarządem

Zebranie Oddziału

Witam wszystkich Państwa,
Zgodnie z prośbą naszych kolegów, nasze ostatnie w tym roku spotkanie, przesuwamy o godzinę wcześniej, aby zdąrzyć na zapowiedziany wcześniej wykład prof. Kosińskiego do SARP :}
Dlatego Wszystkich Państwa, zapraszam serdecznie na nasze spotkanie, które odbędzie się 13 grudnia 2018 (czwartek) o godzinie 16,00, w budynku naszej siedziby, przy ul. Kanoniczej 1, sala 100.
Spotkanie uświetni wystąpienie kolegi Jerzego Wowczaka, naszego znakomitego praktyka- architekta, który podzieli się z nami uwagami na temat problemów w projektowaniu obiektów muzealnych.
Pięknie prosimy o przybycie :}

Jolanta Sroczyńska

Zebranie Oddziału - WYBORY

Serdecznie zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przerwie a zarazem ostatnie w tej kadencji spotkanie członków Krakowskiego Oddziału SKZ, które odbędzie się 25 pażdziernika (czwartek) o godz. 17.00, w remontowanej jeszcze siedzibie przy ul. Kanoniczej 1, w sali 3 (parter). Wybory poprzedzi krótka prelekcja dr J. Sroczyńskiej, wygłoszona jako wprowadzenie do dyskusji na temat sensu zamykania obiektów zabytkowych na czas prowadzenia w nich robót konserwatorskich.

POCZĄTEK STRONY | DODAJ STRONĘ DO ULUBIONYCH © SKZ - Oddział Krakowski 2011