SKZ - Oddział Krakowski
WYDARZENIA
STATUT
ZARZĄD
RZECZOZNAWCY ODDZIAŁU KRAKOWSKIEGO
CO SŁYCHAĆ U KONSERWATORA
GALERIA
PUBLIKACJE
KOŁO SENIORA
KOŁO MŁODYCH
SYLWETKI CZŁONKÓW
Stowarzyszenie Konserwtorów Zabytków
CEGIEŁKA
PAŃSTWA REKLAMA NA SKZ.PL
STUDIUM PODYPLOMOWE
STUDIUM PODYPLOMOWE
STUDIUM PODYPLOMOWE

Kontakt do Oddziału Krakowskiego SKZ

Zebranie Oddziału

Serdecznie przypominam o wyjątkowym spotkaniu SKZ, jakie odbędzie się w tym tygodniu, we czwartek- 17 stycznia o godz.16.00. Tym razem będziemy mieli wyjątkową okazję zobaczyć i odkryć tajniki prac konserwatorskich prowadzonych w klasztorze ojców Dominikanów w Krakowie. Spotkanie poprowadzi pani dr Bożena Opiłło i Elżbieta Nosek- konserwatorki epitafium Kallimacha :) Spotkanie zaczynamy w krużgankach dominikańskich.

Jolanta Sroczyńska

Życzenia Świąteczne

Wszystkim Członkom i Sympatykom Oddziału Krakowskiego Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków, najserdeczniejsze życzenia radosnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności w 2019 roku

życzy Prezes Jolanta Sroczyńska wraz z Zarządem

Zebranie Oddziału

Witam wszystkich Państwa,
Zgodnie z prośbą naszych kolegów, nasze ostatnie w tym roku spotkanie, przesuwamy o godzinę wcześniej, aby zdąrzyć na zapowiedziany wcześniej wykład prof. Kosińskiego do SARP :}
Dlatego Wszystkich Państwa, zapraszam serdecznie na nasze spotkanie, które odbędzie się 13 grudnia 2018 (czwartek) o godzinie 16,00, w budynku naszej siedziby, przy ul. Kanoniczej 1, sala 100.
Spotkanie uświetni wystąpienie kolegi Jerzego Wowczaka, naszego znakomitego praktyka- architekta, który podzieli się z nami uwagami na temat problemów w projektowaniu obiektów muzealnych.
Pięknie prosimy o przybycie :}

Jolanta Sroczyńska

Zebranie Oddziału - WYBORY

Serdecznie zapraszamy na pierwsze po wakacyjnej przerwie a zarazem ostatnie w tej kadencji spotkanie członków Krakowskiego Oddziału SKZ, które odbędzie się 25 pażdziernika (czwartek) o godz. 17.00, w remontowanej jeszcze siedzibie przy ul. Kanoniczej 1, w sali 3 (parter). Wybory poprzedzi krótka prelekcja dr J. Sroczyńskiej, wygłoszona jako wprowadzenie do dyskusji na temat sensu zamykania obiektów zabytkowych na czas prowadzenia w nich robót konserwatorskich.

XXV Międzynarodowa Konferencja w zakresie Sztuki Ogrodowej

Serdecznie zapraszamy na XXV Konferencję Naukową w zakresie Sztuki Ogrodowej i Dendrologii Historycznej.

Promocja publikacji

W imieniu Instytutu Historii Sztuki UW oraz Instytutu Archeologii UKSW serdecznie zapraszamy na promocję dwóch publikacji "Architektura w krajobrazie: harmonia – kompromis – konflikt" oraz "Architecture as an element of the landscape", które przedstawią dr hab. Gabriela
Świtek oraz dr hab. Anna Sylwia Czyż.

Konferencja Naukowa

Ogólnopolska konferencja „Zachować dziedzictwo polskiej przestrzeni kulturowej dla przyszłości” Kraków, 10-11 grudnia 2018

Praktyka detektywistyczna w badaniach zabytków architektury - warsztaty

Toruński Oddział Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków oraz Zakład Konserwatorstwa Wydziału Sztuk Pięknych UMK serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w warsztatach konserwatorskich organizowanych w ramach ogólnopolskich obchodów 100-lecia organizacji służb konserwatorskich w Polsce oraz dla uczczenia tradycji toruńskiej szkoły konserwatorskiej.

Zebranie Oddziału

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszam, raz jeszcze, na nasze najbliższe spotkanie, które odbędzie się 10 maja (czwartek) o godzinie 18,00, w budynku Instytutu Historii Architektury i Konserwacji Zabytków, WA PK, przy ul. Kanoniczej 1.
Kontynułować będziemy dyskusję nad przestrzenią publiczną w zabytkowych centrach miast. Tym razem tematem wywoławczym będą społeczne konflikty w przestrzeni publicznej. Dyskusję poprzedzi wystąpienie pani Joanny Kursy.

Jolanta Sroczyńska

Zebranie Oddziału

Szanowni Państwo,
Pragnę raz jeszcze przypomnieć o jutrzejszym spotkaniu SKZ (godz. 18,00, sala 101, Kanonicza 1).

W trakcie spotkania liczymy na dyskusję na temat roli zabytku w przestrzeni publicznej. Wprowadzenie do dyskusji dokona pan doktor KRYSTYN KOZIEŁ- jeden z najwybitniejszych krakowskich konserwatorów, krótkim wystąpieniem pt. "Zabytek w przestrzeni publicznej - rewitalizacja, odbudowa, adaptacja"

Zapraszamy wszystkich serdecznie,
w imieniu Zarządu,
Jolanta Sroczyńska

POCZĄTEK STRONY | DODAJ STRONĘ DO ULUBIONYCH © SKZ - Oddział Krakowski 2011